VOLBY, KOALICE A ZRUŠENÉ VOLBY NA BRNĚ-SEVERU, informace a diskuse s občany

V důsledku nutnosti reagovat na novou situaci se odkládá plánovaný večer materiálů z historie Lesné. Místo toho pořádá hnutí SOL aktuálně informativní setkání s občany. Zazní zde zhodnocení výsledku voleb, informace o povolebním vývoji a vzniku pětikoalice. A především hodnocení soudního jednání a konečného usnesení soudu o neplatnosti voleb na Brně-severu. 

Pátek 28. 11. 2014 v 18 hodin
Sál Drutisu (klubovna MČ Brno-sever), Okružní 21 (pod Albertem)

Prakticky od voleb se na nás obracejí někteří voliči a občané s otázkami, jak vlastně volby dopadly, jak a proč se poskládala pětikoalice, jaké pro to byly důvody. A nyní je samozřejmě hlavním tématem soudem rozhodnuté zneplatnění voleb na Brně-sevru v důsledku jejich „zatemnění“.
Vnést světlo do některých těchto otázek je cílem setkání s občany, kde se tyto vskutku neobyčejné a dosud bezprecedentní události pokusíme vsadit do rámce toho, co nás v nejbližších měsících čeká. Situace, která nyní nastala, což je zánik sotva vzniklých mandátů nových zastupitelů, provizorní vedení radnice, způsob opakování voleb a co teď bude dál, to jsou zajímavá teoretická i praktická témata. Do toho se promítají aktuální otázky probíhajících územních řízení, o kterých je nutno informovat.