Spojení autobusem 46 do centra je pořád reálné

Spojení autobusem 46 do centra je pořád reálné
05. 08. 2018

Ano, je to tak, o tuto variantu usilujeme už od počátku roku 2015, ...kdy pomalu končila tehdejší výluková trasa 46. A toto řešení bylo velice blízko.Mluví se o záměru města Brna prodloužit tramvaj číslo 5 na Lesnou. Zastupitelstvo městské části doporučilo na základě veřejného projednání v březnu 2016 variantu pod poliklinikou. Diskutuje se o vedení tramvaje nahoru pod Majdalenky. Mnoho lidí na Lesné v tomto ohledu připomíná, že spojení dalších částí Lesné s centrem města by mohla zajistit autobusová linka 46. Ano, je to tak, o tuto variantu usilujeme už od počátku roku 2015, ...kdy pomalu končila tehdejší výluková trasa 46. A toto řešení bylo velice blízko.

Připomenu, že po mém nástupu do funkce starosty v červnu 2015 došlo k projednání s Dopravním podnikem města Brna. Byla tehdy připravena možnost lépe upravit trasu při zachování spojení s centrem. V říjnu 2015 jsem oslovil všechny zastupitele města Brna. Při klíčovém hlasování ale bohužel jen o pár hlasů neprošel náš návrh na zachování prodloužené linky 46. Je to škoda, chybělo tehdy málo a tato občany velice žádaná varianta dopravy ze severovýchodu Lesné a severozápadu Černých Polí do centra mohla být už teď běžnou součástí sítě městské hromadné dopravy.

O prodloužení autobusu 46 žádáme od té doby z úrovně městské části opakovaně. Naposledy před několika měsíci, kdy bylo možné dávat návrhy na změny v trasování linek MHD. Odpověď byla opět zamítavá. Ale alespoň nějaký příslib se v tomto ohledu objevil. Do roku 2020 plánuje Dopravní podnik města Brna nasadit hybridní trolejbusy, které by mohly jezdit i mimo trolejové vedení. A dopravní podnik počítá s tím, že by se jedna z tras protáhla až na konečnou Lesná – Haškova. Tak snad se dočkáme alespoň takového zlepšení, které budeme neustále připomínat a žádat o ně.Martin Maleček

sol-03.jpg