Martin Maleček byl zvolen náměstkem hejtmana

Martin Maleček byl zvolen náměstkem hejtmana
20. 11. 2016

Starosta MČ Brno-sever a předseda hnutí SOL Martin Maleček byl 16. 11. 2016 na ustavujícím zastupitelstvu Jihomoravského kraje zvolen náměstkem hejtmana.

K této situaci říká:

"Volební uskupení Starostové pro jižní Moravu se po krajských volbách stalo součástí koalice v Jihomoravském kraji. Jako volební lídr za SjM jsem byl zvolen náměstkem hejtmana pro oblast územního plánování. Před volbami jsem odpovídal mnohokrát na dotazy, jestli v případě volebního úspěchu odejdu z Brna-severu.  Říkal jsem, že udělám všechno pro to, abych na Severu pokračoval v práci. Tuto možnost mně dává právě oblast územního plánování, což v nejbližších letech znamená práci na územní studii pro brněnskou aglomeraci s důrazem na trasování dopravních koridorů. Tedy především projednávání se starosty brněnských městských částí, příbrněnských obcí a jednání s městem Brnem. Vhodně se to doplňuje, i na radnici Brno-sever je mým resortem územní plánování a rozvoj a doprava. Ani prostorově to není problém, jednotlivé úřady jsou od sebe v docházkové vzdálenosti a radnice Brna-sever přímo sousedí s jednou částí Krajského úřadu Jihomoravského kraje.

Také jsem po volbách říkal, že nebudu vykonávat dvě funkce uvolněně, tedy za 2 plné platy. Proto budu na úrovni Jihomoravského kraje působit jako neuvolněný člen rady v pozici náměstka. Což rozhodně neznamená méně práce. Ani méně nasazení. Jen nechci brát dva platy za dvě různé pozice. Pokud bych časem viděl, že dané není uspokojivě zvládnutelné, tak z toho vyvodím důsledky. Zatím se vše daří skloubit a věřím, že tato symbióza nebude rušením jednoho druhým, ale bude ku prospěchu na obě strany. Do práce na radnici to vnese určitý nadhled a na úrovni kraje to přinese větší vhled a pochopení pro místní problémy."