Kniha Lesná - 50 let sídliště

Kniha - sborník příspěvků, byla původně vydána v roce 2012 nákladem občanských iniciativ na Lesné pod hlavičkou Občanského sdružení Obzor Lesná (několik obyvatel zaplatilo celý náklad). Je doplněna množstvím historických fotografií a její rozsah je 164 stran. Náhled knihy si můžete prohlédnout zde.

Kniha Lesná 50 let sídliště zaujala dokonce i porotu v soutěži Nejkrásnější kniha roku 2012. Tuto soutěž pořádá každoročně Památník národního písemnictví ČR a kniha o Lesné se dostala až do nejužšího výběru 6 knih v kategorii Vědecká a odborná literatura .

Vydání této knihy zaujalo mimo jiné Českou televizi, v rámci magazínu Kultura v regionech .

Kniha není oficiálně v distribuci a je neprodejná. Část omezeného nákladu je určena (v rámci nutnosti upozornit na hodnoty Lesné) pro nejrůznější instituce a veřejné knihovny. Zbytek nákladu knihy je k dispozici formou příspěvku na občanské iniciativy na Lesné ve výši 150Kč.
 
Knihu můžete získat v prodejně Dalia - kancelářské a školní potřeby, Fillova 2 (u Obzoru).
Otevírací doba: po-pá 14-18 nebo so 8-11, též oproti příspěvku na občanské iniciativy na Lesné (150 Kč).
 
Knihu je možno vyzvednout  (po předchozí domluvě) také každé úterý v 17-18h v Centru občanských iniciativ Lesné, Arbesova 9.Kontakt: Martin Maleček, 604 416 222, lesnabrno@volny.cz