Do roku 2010 městská část Brno-sever odmítala privatizaci bytových domů, které měly nad pět bytových jednotek. Po komunálních volbách v roce 2010 sice MČ Brno-sever doporučilo vybrané bytové domy k odprodeji, ovšem těsně před rozpadem koalice na podzim roku 2011. Pak se dostala ke slovu koalice ODS - ČSSD, přičemž p.Hakl se netajil názorem proti odprodeji bytových domů. Následně jej v roce 2012 zablokovala opět koalice ODS - ČSSD tentokrát na městě Brně, což je po letech snahy na MČ Brno-sever velmi frustrující.
 
Hlavním důvodem proti privatizaci byly deset let staré revitalizace, o jejíž kvalitě lze s úspěchem polemizovat. Nikdo z vedení města Brna se nedokázal do domů podívat osobně, všichni rozhodovali od stolu. Od té doby vedení tvrdí, že privatizace bytových domů skončila, ale minimálně dalších 2500 bytových jednotek od té doby město v jiných městských částech odprodalo.
 
Bytové domy jsou prakticky padesát let staré, v bytových jednotkách jsou původní  rozvody a okna. V každém bytovém domě proběhla "revitalizace" jinak, někde již najdete plastová okna nebo nové výtahy, ale většinou jsou i okna původní, často v katastrofálním stavu. Náklady na revitalizace byly už dávno splaceny v nájemném, které je dnes tržní. Naproti tomu kvality správce jsou hluboko pod tržním standardem a zásahy jsou prováděny nesmyslně. Stížnosti MČ Brno-sever prakticky nevyřizuje.
 
Nelze se divit, proč chtějí obyvatelé obecních bytových domů v k.ú. Brno-Lesná obecní majetek odkoupit. Stačí se podívat na ul. Ibsenova, kde je část bloku v osobním vlastnictví a část obecní.
 
V současnosti se v k.ú. Brno-Lesná odprodalo pouze několik menších bytových domů na ul. Brožíkova a Třískalova, což je zanedbatelný zlomek vůči všem žádostem.